Witamy na stronie Miejskiego Żłobka Nr 2 w Gorzowie Wlkp.

Poznajemy emocje (grupa IV)

Wesołe Skrzaty w ubiegłym tygodniu uczestniczyły w zajęciach, podczas których uczyły się wyrażać i nazywać swoje emocje za pomocą ilustracji, pufek i mimiki twarzy.

Czytaj dalej

Szukamy wiosny (Grupa IV)

W ubiegłym tygodniu grupa Wesołych Skrzatów wyruszyła na poszukiwanie pierwszych oznak wiosny. Najpierw dzieci odwiedziły nadwarciański bulwar. Szukały, Szukały, szukały… ale stwierdziły, że „Pani Wiosna jeszcze śpi, albo ma katarek i leży w łóżeczku „. Kontynuując swoje poszukiwania Wesołe Skrzaty dotarły do parku przy Muzeum Lubuskim im. Jana Dekerta i tam na trawniku wśród zeschniętych liści znalazły pierwsze wiosenne kwiaty – przebiśniegi. Dzieci spacerowały po całym terenie parku, raźno maszerowały na samą górę, aby podziwiać panoramę Gorzowa. Zmęczone, ale bardzo…

Czytaj dalej

Święto dinozaurów (Grupa I)

26 lutego swoje święto obchodzą prehistoryczne stwory-dinozaury. Z tej okazji nasze maluszki miały możliwość pobawić się w małych archeologów, odkopując rączkami dinusie. Po odkrywczej misji Raczki mogły pobawić się tym co udało im się wspólnie odkopać i pokolorować dinozaurowe obrazki.

Czytaj dalej

Obowiązek noszenia maseczek !!!!!!!

Drodzy Rodzice !!!!!! Uprzejmie informujemy, z od 27.02.2021r. obowiązuje nakaz noszenia wyłącznie maseczek. W związku z powyższym bardzo prosimy o przyprowadzanie oraz obieranie dzieci wyłącznie w maseczkach. życzymy dużo zdrówka

Czytaj dalej

Urodziny Tomka (Grupa IV)

Dziś w grupie Wesołych Skrzatów obchodził swoje 3 urodziny Tomuś. Dzieci zaśpiewały swojemu koledze gromkie „Sto lat” , złożyły życzenia urodzinowe i wręczyły samodzielnie wykonany album z rysunkami. Tomkowi życzymy wszystkiego najlepszego, zdrówka, radości i uśmiechu.

Czytaj dalej

Światowy Dzień Kota (Grupa III)

W tym tygodniu Radosne Misie poznały wiele ciekawostek na temat kota. Dzieci dowiedziały się, co koty lubią jeść, czym uwielbiają się bawić i jakie są ich przyzwyczajenia. Poza tym grupa wykonała za pomocą włóczki pracę plastyczną pt. „Mój kotek”.

Czytaj dalej

Wspominamy Walentynki (Grupa I, II, III i IV)

Dzień Świętego Walentego To dzień dobry dla każdego! W tym dniu wszyscy to wyznają, Że chcą kochać i kochają! Dużo miłości z okazji Walentynek życzą nasze kochane dzieciaczki z wszystkich Grup! Grupa I Grupa II Grupa III Grupa IV

Czytaj dalej

Urodziny Ani (Grupa IV)

Wczoraj swoje 3 urodzinki obchodziła Ania. Z tej okazji grupa Wesołych Skrzatów zaśpiewała swojej koleżance głośne „Sto lat” i wykonała piękny album z rysunkami. Ani jeszcze raz życzymy dużo zdrówka, radości i uśmiechu!

Czytaj dalej

Projekt „Mamo, tato wróć do pracy”

Rekrutacja do Żłobka Miejskiego Nr 2 w ramach Projektu „Mamo, tato wróć do pracy” W ramach Projektu „Mamo, tato wróć do pracy” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach: Regionalnego Programu Operacyjnego Lubuskie 2020 w ramach: Osi priorytetowej 6. Regionalny rynek pracy. Działanie 6.4 Powrót na rynek pracy osób sprawujących opiekę nad dziećmi w wieku do lat 3, kolejnych 12 dzieci od dnia 15 lutego 2021 r. będzie uczęszczało do powiększonego w ramach komplementarnego Resortowego programu…

Czytaj dalej

„Międzynarodowy Dzień Pizzy” (Grupa II)

Grupa Motylków celebruje „Międzynarodowy Dzień Pizzy”. Zajęcia z wykorzystaniem masy solnej. Masa solna przepis: 1,5 szkl.mąki 1,5 szkl.soli 1/2 szkl.wody ciepłej 1 barwnik spożywczy Zabawy z masą solną to rozwój małej motoryki i sensoryki rąk. Dodatkowo takie zajęcia są bardzo zalecane do stymulowania przy nadwrażliwości dotykowej. Nasze maluchy wykonały pizzę i udekorowały kolorowymi makaronikami . Na zakończenie zajęć miła niespodzianka nasz kolega Kajetan obchodził swoje 2 urodziny i poczęstował dzieci słodkościami.

Czytaj dalej