Witamy na stronie Miejskiego Żłobka Nr 2 w Gorzowie Wlkp.

Dzień Pluszowego Misia (Grupa IV)

Wesołe Skrzaty przygotowywały się do święta Misia. Najpierw każdy Skrzat opowiadał o swoim puchatym milusińskim. Następnego dnia przygotowaliśmy ciasto, z którego upiekliśmy pyszne, słodziutkie misie. Śmiechu było co nie miara podczas ozdabiania swoich ciasteczek. Czwartek minął nam na sesji fotograficznej, na wspólnej zabawie i pląsach. Przygodę z misiem zakończyliśmy prezentem w formie misiowego breloczka.

Czytaj dalej

Dzień Pluszowego Misia (Grupa III)

Dziś swoje święto obchodzą wszystkie misie! Z tej okazji dzieci dostały papierowe misie do których każdy przykleił serduszko ze swoim imieniem. Każdy maluch mógł także nakarmić kartonowego niedźwiadka przepyszną babeczką. Poza tym nie zabrakło tańców i poczytanek o miłych przytulankach. Z okazji tak pięknego święta, wszyscy dostali dziś prezent…. bo w końcu nasza grupa to Radosne Misie!

Czytaj dalej

Dzień Pluszowego Misia (Grupa II)

Motylki cały tydzień przygotowywały się  do Dnia Pluszowego Misia. Jednego dnia maluszki pomagały przy stworzeniu Misia z masy papierowej i wełenki. Drugiego dnia mogły swobodnie pomanipulować masą solna i ulepić własnego Misia. Dzieci bawiły się w „Stary niedźwiedź” mocno śpi.  Osłuchiwały się z piosenką „Mały Miś jest głodny ” oraz „Jadą, Jadą misie”. 25 listopada nasi milusińscy zaśpiewali stworzonemu wspólnie misiowi „Sto lat” i zjedli słodki upominek. Na zakończenie Misiu dostał od każdego dziecka, wykonany własnoręcznie plaster miodu.  

Czytaj dalej

Dzień Pluszowego Misia (Grupa I)

Dziś nasze maluszki miały niezwykłego gościa. Odwiedził nas w swe święto Pluszowy Miś. Dzieci bawiły się z nim, tańczyły i tuliły. Oprócz tego, by dzień upłynął słodko, dzieciaczki samodzielnie dekorowały misiaczkowe ciasteczka.

Czytaj dalej

Dzień Buraka w grupie Radosne Misie (grupa III)

Dzięki naszym ciociom, które na co dzień przygotowują przepyszne potrawy dla naszych dzieci, mieliśmy możliwość poznać cudowne właściwości buraczków i zrobić z nich zdrowy sok! Nasze maluchy wyciskały soczek z wielkim zaangażowaniem „Witaminki , witaminki , dla chłopczyka i dziewczynki!”…. Na zdrowe!  

Czytaj dalej

Listopad u Raczków

Przyszedł listopad. Najbardziej deszczowy miesiąc roku. Dlatego nasze maluszki poznały dziś przedmioty, które w tym czasie mogą się przydać: parasol, kalosze czy płaszcz przeciwdeszczowy. Miały okazję z bliska zobaczyć i dotknąć parasolki, powędrować wśród nich, a nawet podeptać niemokre kałuże i chwytać w dłonie krople deszczu. Na koniec swoimi małymi paluszkami namalowały krople deszczu  na kolorowej parasolce.

Czytaj dalej

Święto Niepodległości (grupa IV)

Jeszcze Polska nie zginęła,  Póki my żyjemy, Co nam obca przemoc wzięła Szablą odbierzemy. W ubiegłym tygodniu Wesołe skrzaty uczyły się znaczenia Święta Niepodległości Polski, szacunku do symboli narodowych i właściwego zachowania podczas uroczystości i śpiewania hymnu Polski.

Czytaj dalej

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (Grupa III)

W tym tygodniu Radosne Misie zostały zaproszone do świata bajek i baśni. Dzieci dowiedziały się, że bajeczki rozweselają i bawią, ale także przekazują ważne prawdy życiowe. Poza tym dzieci wiedzą już, co ciekawego robi się w bibliotece i że warto do niej chodzić. Nasi milusińscy stworzyli wspaniałe pracę plastyczne pt. „Moja książeczka” …. Oprócz tego, w piątek do żłobeczka zawitali wspaniali goście z bajek    i baśni, którzy przeczytali dzieciom piękne bajki, dodatkowo prezentując stare bajki, które mają ponad 50 lat!…

Czytaj dalej

Dzień Dyni w naszym żłobku

Dynie małe, dynie duże, Dynie w dole, dynie w górze. Dynie z lewej, dynie z prawej, Dynie kręcą się w zabawie. Tydzień Dyni dla naszych maluszków był wyjątkowy. Pozwolił zapoznać się dzieciom z różnorodnymi dyniami oraz wzbogacił ich w wiedzę na temat tego warzywa. Dni z dynią wypełnione były różnymi zabawami integracyjnymi w każdej grupie. Dzieci wzięły udział w sesji fotograficznej i wykonały pamiątkowe zdjęcia w dyniowej budce foto. Oprócz tego odbijały pieczątki z ziemniaczka tworząc na papierze dyniowe radosne buźki.…

Czytaj dalej

Jesienna wycieczka (Grupa IV)

Słoneczko dzisiaj wesoło zapukało do okien i zaprosiło Wesołe Skrzaty na jesienną wycieczkę. Trasa naszego spaceru wiodła wzdłuż nadwarciańskiego bulwaru. Podziwialiśmy jesienne kolory, słuchaliśmy odgłosów przyrody, zbieraliśmy różnobarwne liście. Znaleźliśmy również chwilę czasu na jesienną bitwę na liście, a także odwiedziliśmy rozśpiewane ptaszki. Gdy wróciliśmy do żłobka zjedliśmy pychotny obiadek, za który bardzo dziękujemy ciociom kucharkom.

Czytaj dalej