Witamy na stronie Miejskiego Żłobka Nr 2 w Gorzowie Wlkp.

Pożegnanie Lata (Grupa II)

Maluszki z grupy Motylki żegnały się z Panią Lato. Spakowały jej walizkę, by mogła wyjechać do ciepłych krajów. Każde z dzieci obejrzało atrybuty lata i ze smutną minką pakowało je do walizki. Dzieci miały również okazję zagrać z Panią Lato piłką plażową. Niestety Pani Lato wyjechała…. a my witamy Panią Jesień.

Czytaj dalej

Podwórkowe harce (Grupa III)

Korzystając z pięknej pogody „Radosne Misie” miały okazję poznać nasz żłobkowy plac zabaw. Nasze dzieciaczki mogły swobodnie pobiegać i poskakać po zielonej trawce, czy pojeździć na różnych pojazdach. Nie brakło zabaw w piaskownicy i wspólnego robienia małych i dużych babek z piasku. Zabawa była fantastyczna. Wróciliśmy na salę pełni wrażeń.

Czytaj dalej

Pożegnanie w Motylkach- dzień naukowy

Ostatni dzień w Motylkach był dla naszych dzieci ekscytujący. Nasze starszaki brały udział w kilku doświadczeniach. Do pierwszego użyliśmy ulepionego z masy solnej wulkanu. Nasi absolwenci ujrzeli erupcję wulkanu. Na początku wsypaliśmy do umieszczonego w wulkanie słoika kwasek cytrynowy do małej ilości wody. Następnie dodaliśmy znaczną ilość sody i nastąpił wybuch! Podczas drugiego doświadczenia mali naukowcy zobaczyli jak na biedronce pojawiają się kropki, a kwiatek namalowany pisakiem na chusteczce po wrzuceniu do wody sam się koloruje. Na zakończenie nasze starszaki…

Czytaj dalej

Pierwsze dni u Maluszków (Grupa I)

Nasze Kochane Raczki zaczynają nowy etap w swoim życiu – przygodę ze żłobkiem. Małymi kroczkami wkraczają w świat samodzielności. Pierwszy tydzień był pełen emocji, były malutkie łezki i smuteczki, ale na twarzyczkach naszych Maluszków gościł też szczery uśmiech.

Czytaj dalej

opłaty za wrzesień 2020

Drodzy Rodzice opłaty za pobyt dziecka w żłobku za wrzesień 2020, zostaną opublikowane w poniedziałek 7.09.2020r. w zakładce OPŁATY. Jednocześnie informujemy o zmianie numerów dla dotychczasowych GRUP I i II (aktualnie jest to Grupa III i IV).        

Czytaj dalej

Bezpieczeństwo w żłobku !!!!!

Kochanie Rodzice !!!! Przypominamy, iż w placówce nadal obowiązuje reżim sanitarny. Proszę o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa,tj. BEZWZGLĘDNE zasłanianie ust i nosa, dezynfekcję rąk przed wejściem do placówki, zachowanie dystansu społecznego min. 2m. Jednocześnie  z uwagi na ograniczenia – sprawne przebieranie dzieci w szatniach oraz NIE PRZYPROWADZANIE DZIECI NIEUCZĘSZCZAJĄCYCH DO ŻŁOBKA  – RODZEŃSTWA !!!!! JEST TO TRUDNY CZAS DLA NAS WSZYSTKICH, PROSIMY O ZROZUMIENIE.  

Czytaj dalej

Opłaty za wrzesień – uzupełnienie dokumentów do 04.09.2020r.

Kochani Rodzice, w związku z licznymi przypadkami niedostarczenia dokumentów obniżającymi opłaty za żłobek (tj. wnioski o obniżenie opłat wraz z kopiami karty mieszkańca lub/i kart dużej rodziny), informujemy, iż ostateczny termin dostarczenia dokumentów upływa w dniu 04.09.2020r. Wymagane dokumenty proszę dostarczyć Intendentowi lub pozostawić w grupie. Po tym terminie, w przypadkach w których nie dostarczono dokumentacji, opłaty za miesiąc wrzesień zostaną naliczone w pełnej wysokości tj. 250,00zł – opłata stała.        

Czytaj dalej

Oferta ubezpieczeniowa na rok szkolny 2020/21

Drodzy Rodzice! W tym roku żłobek nie prowadzi spraw w zakresie indywidualnego ubezpieczenia dzieci. Rodzice, którzy chcą skorzystać z oferty (można również ubezpieczyć dzieci w innej firmie), wszelkie sprawy załatwiają we własnym zakresie. W załączniku znajduje się oferta ubezpieczenia dzieci od NNW na rok szkolny 2020/2021- COMPENSA Vienna Insurance Group. Instrukcja szkolne – strona WWW NNW V 184 KARTA OWU NNW Szkolne V RODO NNW przedszkola, żłobki 2020

Czytaj dalej

Nowe Wytyczne przeciwepidemiczne dla żłobków 01.09.2020r.

Drodzy Rodzice, Informujemy, iż GIS wprowadził nowe Wytyczne przeciwepidemiczne dla żłobków. Wytyczne przeciwepidemiczne Głównego Inspektora Sanitarnego z 25 sierpnia 2020 r Od dnia 01.09.2020r. do żłobka mogą uczęszczać wszystkie zapisane dzieci. W placówce nadal obowiązuje reżim sanitarny.  Prosimy o zapoznanie się z obowiązującą WEWNĘTRZNĄ PROCEDURĄ BEZPIECZEŃSTWA NA TERENIE ŻŁOBKA MIEJSKIEGO NR 2 .procedury 01.09.2020r. Warunkiem przyjęcia dziecka do żłobka (od dnia 01.09.2020r. ) jest podpisanie przez wszystkich rodziców/opiekunów prawnych oświadczeń (oświadczenia nie podpisują rodzice dzieci nowo przyjętych, obecnych na spotkaniu…

Czytaj dalej

Ostatnie wspólne zabawy (Grupa IV)

Czas szybko mija, już niedługo nasze Skrzaty rozpoczną nowy etap- przedszkolaka. Będą nowe zadania, piosenki, wierszyki. Ostatnie dni wykorzystują na wspólne zabawy. Przyjdzie czas pożegnania, które jest trudny, ale zawiera w sobie tajemnicę przygody. Jesteśmy pewne, że poradzicie sobie na nowej drodze obowiązków przedszkolaka.  

Czytaj dalej