Witamy na stronie Miejskiego Żłobka Nr 2 w Gorzowie Wlkp.

Poznajemy warzywa (Grupa IV)

Położyła kucharska na stole:  kartofle, buraki, marchewkę,  fasolę, kapustę, pietruszkę, selery i groch…  Och!!! W tym tygodniu Wesołe Skrzaty rozmawiały na temat warzyw. Dzięki przyniesionym warzywom dzieci mogły zapoznać się z ich wyglądem, kolorem, zapachem, kształtem, a także środowiskiem, w jakim rosną. Nasze Starszaki wiedzą jak ważne miejsce w żywieniu człowieka zajmują świeże warzywa. Wiedzą również, że nie wszystkie warzywa można spożywać na surowo. Wesołe skrzaty z przyniesionych warzyw zrobiły pyszny, zdrowy sok, który wszystkim bardzo smakował.

Czytaj dalej

PYSZNE WITAMINKI (Grupa I)

15. października przypada Światowy Dzień Owoców i Warzyw. Z tej okazji przybliżyłyśmy naszym maluszkom temat tych pysznych, pełnych witamin smakołyków. Każdy Raczek mógł dotknąć przeróżne warzywka i owoce, sprawdzić czy są mięciutkie, czy twarde i co mają w środku. Obserwowały je z wielkim zainteresowaniem. Nie zabrakło degustacji miękkich owoców. Z pozostałych zaś warzyw i owoców Ciocie stworzyły pełen witamin, pyszny sok, w którym obok słodkich bananów, jabłuszek i malin znalazła się marchewka, a nawet czerwony buraczek. Całość smakowała dzieciaczkom wspaniale!…

Czytaj dalej

W poszukiwaniu jesieni ….(Grupa IV)

Korzystając z pięknych, słonecznych dni Wesołe Skrzaty wybrały się na poszukiwanie jesieni. W czwartek szukaliśmy jej na nadwarciańskim bulwarze, ale tam spotkaliśmy tylko małe ptaszki. Chwilę odpoczęliśmy na placu zabaw i ruszyliśmy do fontanny Pauckscha. Ale jesień gdzieś zniknęła…… Zbliżała się pora obiadku więc wróciliśmy do żłobka z niemym przekonaniem, że w piątek będziemy kontynuować poszukiwania. Dlatego tez w piątek zaraz po pysznym śniadanku ruszyliśmy do parku. Dzięki drobnym podpowiedziom wesołych ptaszków i wiewiórki spotkałyśmy Panią Jesień zajętą malowaniem kolorowych…

Czytaj dalej

Mali artyści (Grupa II)

Dziś mali artyści z grupy drugiej mogły stworzyć jesienne arcydzieła. Maluszki mogły poobcować z farbami i pędzlami. Było mnóstwo zabawy i jesiennych kolorów.

Czytaj dalej

Mali muzycy (Grupa IV)

Dzieci muzyki w grupie „Wesołe Skrzaty” W tym tygodniu Wesołe Skrzaty przeniosły się do krainy dźwięków, aby wspólnie bawić się muzyką. Bębenek, gitara, trąbka to tylko niektóre instrumenty, które dzieci mogły poznać. Każdy Skrzat miał możliwość spróbowania samodzielnej gry na wybranym przez siebie instrumencie. Wesołe Skrzaty nie tylko słuchały utworów muzycznych, ale również brały udział w zabawach i zajęciach plastycznych. Tydzień z muzyką dzieci zakończyły koncert „żłobkowej” orkiestry.

Czytaj dalej

Dary jesieni (Grupa II)

Motylki świetnie się czują się w swojej grupie. Dzisiaj mogły manipulować kasztanami, które wspólnie z rodzicami nazbierali na jesiennym spacerze. Pomagały również w budowaniu koników i ludzików z kasztanów. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i dostarczanie darów jesieni. Spadły z drzewa dwa kasztany, Toczą się po trawie. Zrobię sobie z nich konika  W kąciku postawię. Proszę Pani, proszę Pani  Jak to zrobić mam. Nasza Pani, nasza Pani Wszystko powie nam.

Czytaj dalej

Radosne Misie poznają warzywa (Grupa III)

W tym tygodniu Radosne Misie poznały warzywa. Dzieci wykorzystując zmysły dotyku, zapachu i wzroku, poznały takie warzywa, jak pomidor, ogórek, marchewka, pietruszka, por, seler. Maluchy kolorując kontury warzyw uczyły się dobierać kolor farby do odpowiedniego obrazka. Prace dzieci można zobaczyć w naszej Galerii Prac.

Czytaj dalej

Dzień Chłopaka (Grupa I)

Dzień Chłopaka u Raczków. Dziś wszyscy chłopcy i ci mali i ci całkiem duzi mają swoje święto. Z tej okazji męska część naszej grupy otrzymała odznakę Super Chłopaka. Oprócz tego, by wszyscy nasi panowie poczuli się wyjątkowo, nie zabrakło zabaw tym, co chłopcy lubią najbardziej- były klocki, piłki i fantastyczne auta, którymi bawiły się chętnie również dziewczynki. Wszystkim chłopakom małym i dużym życzymy wszystkiego najwspanialszego w dniu ich święta.

Czytaj dalej

Dzień Chłopaka (Grupa III)

Dziś obchodzimy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczynki z grupy Radosne Misie obdarowały chłopców medalami, życzeniami oraz uściskami. Dzień upłynął w atmosferze tańca i zabawy. Nie zabrakło także słodkiego poczęstunku.

Czytaj dalej

„Dzień Chłopaka” (Grupa IV)

Od najmłodszych lat uczymy dzieci, aby pamiętały o ważnych uroczystościach w życiu. Dlatego dziś, 30 września obchodziliśmy w grupie Wesołych Skrzatów „Dzień Chłopaka”. Dziewczynki zaśpiewały chłopcom gromkie „Sto lat”, złożyły życzenia, poczęstowały kolegów słodkościami. Nie zabrakło również konkursów na Mistrza Celnego Oka, Mistrza Piłkarskiego oraz Najbardziej Roztańczonego Chłopaka. Dzień był pełen wrażeń i fajnej zabawy. Jeszcze raz życzymy Chłopcom wszystkiego najlepszego, humoru dobrego i aby codziennie spotykało was coś magicznego.

Czytaj dalej