Witamy na stronie Miejskiego Żłobka Nr 2 w Gorzowie Wlkp.

Pani Jesień …. (Grupa III)

Dzisiaj przyszła do żłobka pani Jesień. W koszyku miała swoje dary, które pokazała dzieciom. Były to kolorowe listki, dynia, kasztany, jarzębina oraz orzechy. Poza tym, zaprezentowała Radosnym Misiom jesienną odzież, którą należy nosić w chłodniejsze, jesienne dni. Na koniec spotkania, pani Jesień obdarowała dzieci ciasteczkami o kształcie grzybków.

Czytaj dalej

Poznajemy grzyby leśne (Grupa III)

Wczoraj w grupie Radosne Misie została zademonstrowana makieta leśna, w której znajdowały się gałązki, szyszki i różne grzyby. Pani powiedziała dzieciom, jakie grzybki rosną w lesie i że nie powinno się ich zrywać bez wiedzy mamy i taty! Dzieci wykonały także pracę plastyczną pt. „ Czerwony muchomorek”.

Czytaj dalej

Kolory jesieni (Grupa I )

W tym tygodniu przyjdzie do nas kalendarzowa jesień. By przybliżyć naszym „Okruszkom” barwy tej pięknej pory roku miały one szanse stworzyć jej kolory własnymi rączkami oraz nóżkami. Wędrując, raczkując, depcząc i dotykając paluszkami folię bąbelkową ,pomiędzy którą znalazły się plamy farb stworzyły wielobarwny jesienny obraz. By rączki i nóżki miały szansę poznać nie tylko kolory, ale i różne powierzchnie dzieci bawiły się kółeczkami o przeróżnych fakturach.

Czytaj dalej

Światowy Dzień Fryzjera 2021 (Grupa IV)

W 2021 roku obchody Światowego Dnia Fryzjera przypadły na 16 września. W związku ze świętem, postanowiliśmy wprowadzić Wesołe Skrzaty w świat nożyczek i suszarek. Fryzjer Jest od fryzur specjalistą A nożyczki i grzebienie Są potrzebne mu szalenie Czesze paniom wielkie koki Plecie warkocz, kręci loki Dba, by włosy lśniące, zdrowe Ozdabiały twoja głowę. W ubiegłym tygodniu Wesołe Skrzaty odbyły wirtualną podróż do salonu fryzjerskiego. Dzieci przyglądały się pracy fryzjera, zapoznały się z przyborami fryzjerskimi, sposobami tworzenia fryzur. Niektóre Skrzaty kreowały…

Czytaj dalej

1 września już za nami (Grupa III)

Było pierwsze spotkanie, pierwszy pobyt dzieci w żłobku, pierwsze łzy i uśmiechy. Pierwszy czas po wakacjach to okres pełen emocji zarówno dla dzieci jak i rodziców. Za nami dni pełne uczuć, uśmiechów i zabawy. Dla większości dzieci to kolejny rok przygody ( tym razem w grupie „Radosnych Misiów”), a dla niektórych to pierwsze dni adaptacji i nowe znajomości.  

Czytaj dalej

Szczepienie przeciwko ospie

Drodzy Rodzice !!! Dzieci, które uczęszczają do żłobka od września 2021 r.  oraz dzieci aktualnie uczęszczające do żłobka mogą skorzystać z bezpłatnego szczepienia przeciwko ospie. Zaświadczenie  uprawniające do bezpłatnego szczepienia jest wydawane na wniosek rodzica. Prośbę o wystawienia  zaświadczenia można wysyłać mailowo: intendentzm@gmail.com, lub zgłosić w danej grupie.  

Czytaj dalej

Pierwsze dni w żłobku …. (Grupa I)

Żłobkowa przygoda naszych maluszków dopiero się rozpoczęła. Choć początki były ciężkie i czasem oczko uroni łzę, nasze dzieciaczki całkiem miło spędzają u nas czas. Kolorowe zabawki, przytulaski z nowymi Ciociami, poznawanie siebie nawzajem rekompensuje brak mamy i taty.

Czytaj dalej